Na Południu Polski Otwarto Grób Wampira

Na Południu Polski Otwarto Grób Wampira

wampir, grób, polska,
Mirosław Blicharski & Aleksander Poznań

Ci, którzy ją widzieli, byli oszołomieni. XVII-wieczny pochówek wampirów został znaleziony we wsi Pień, około 110 km na wschód od Krakowa.

Niedawno odkryty grób w Polsce przyciągnął uwagę całego świata. Polscy archeolodzy powiedzieli, że przed tym odkryciem dawno nie znaleźli grobu wampira.

Wiek XVI i XVII to okres, w którym wielu ludzi zostało zamordowanych pod zarzutem czarów i wampiryzmu zarówno w Europie, jak iw obu Amerykach. Kiedyś ludzie tak bardzo bali się wampirów i czarownic, że nie zadowalali się ich zabijaniem. Wiele osób zabitych pod zarzutem czarów lub wampiryzmu zostało zmiażdżonych ciężkimi kamieniami, postawionych kołkami lub spalonych. Poza tym byli też tacy, którzy opracowali własną metodę, aby zmarły nie wracał.

Można zatem powiedzieć, że szkielet znaleziony we wsi Pień wzbudził zachwyt archeologów, gdyż został zakopany w inny sposób niż opisane powyżej metody.

Według archeologów szkielet należy do kobiety, która żyła w XVII wieku. Kobieta została pochowana z sierpem na gardle na wypadek, gdyby mogła wyjść z grobu. Więc jak tylko trup podniesie jej głowę, jej gardło zostanie poderżnięte. Był też zamek na lewym dużym palcu u nogi szkieletu. Profesor Dariusz Poliński powiedział, że zamek ma znaczenie symboliczne.

W pysku wampira znalezionego w miejscowości Kamień Pomorski w 2014 roku w pysku szkieletu znajdował się duży kamień.1 Ale takiego przedmiotu nie znaleziono w ustach szkieletu w Pieniu.

Archeolodzy z zespołu wykopaliskowego stwierdzili, że badania nad szkieletem będą kontynuowane.

Wampiryzm w Polsce

Wiara w wampiry była szeroko rozpowszechniona wśród społeczności wschodnioeuropejskich i słowiańskich, zanim rozprzestrzeniła się na cały świat w epoce nowożytnej. W Polsce wiek XVI i XVII to okres, w którym wiara w wampiryzm była najbardziej rozpowszechniona. Według znalezisk archeologicznych w tamtych stuleciach w Europie Wschodniej zginęło wiele osób pod zarzutem wampiryzmu.  1. „Vampire” Skeleton Discovered in Poland, Medievalists.net, May 14, 2014[]
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments