O Nas

ULUKAYIN powstał jako strona mitologiczna w mediach społecznościowych 12 czerwca 2019 r. Projekt, który rozwinął się dzięki udostępnianiu krótkich artykułów w kategoriach takich jak archeologia, folklor i historia sztuki, został odtworzony jako strona internetowa z nazwą domeny „ulukayin.org” 27 września 2021 r.

„ULUKAYIN” ma swoją nazwę od drzewa życia w mitologii tureckiej. Słowo „ULU” oznacza „wielki, wspaniały, wzniosły, wszechmocny”, a „KAYIN” oznacza „buk”.

Naszym celem jest informowanie ludzi poprzez publikowanie łatwych do czytania artykułów, ciekawych list i zabawnych quizów w kategoriach takich jak mitologia, archeologia, folklor i historia sztuki. Na tej podstawie krótko zdefiniowaliśmy ULUKAYIN jako „Antologię Kulturową”. Aby stać się organizacją międzynarodową zdecydowaliśmy się świadczyć usługi w 13 językach (duńskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, holenderskim, norweskim, polskim, portugalskim, szwedzkim, tureckim, rosyjskim) od 1 października 2021 r. Jednak nasze rosyjskie usługi zakończyliśmy 2 maja 2022 r. ze względu na niski ruch.