Niedrogie kierunki w Europie, w których można spędzić ciepły zimowy wypoczynek

Niedrogie kierunki w Europie, w których można spędzić ciepły zimowy wypoczynek

Zima zaczyna dawała o sobie znać. W wielu miastach na północy zaczęły już padać pierwsze opady śniegu. W Europie znaczna liczba osób pragnie spędzić święta Bożego Narodzenia w południowych regionach. Jeśli jesteś jednym z nich, oto siedem niedrogich europejskich kierunków na ciepły zimowy wypoczynek:

Alanya, Antalya, Turcja

Kurort we wschodniej części Antalyi, jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Turcji. Znajduje się około 530 km od stolicy Ankary.

7 niedrogich miejsc na wakacje w Europie na ciepłą zimę
Alanya

W Alanyi dominuje klimat śródziemnomorski. Dlatego zimy są łagodne. W grudniu, styczniu i lutym średnia temperatura w dzień wynosi 15-16°C (59-61°F), a średnia temperatura w nocy 9-10°C (48-50°F).

Jeśli włączymy Turcję do Europy, Alanya może być miastem z najcieplejszymi zimami w Europie. Liczba rosyjskich i niemieckich turystów w mieście jest dość wysoka. Możesz robić zakupy za euro na prawie każdym rynku. Większość sklepikarzy mówi średnio po rosyjsku i angielsku.

Zamek w Alanyi, Muzeum Archeologiczne w Alanyi, Jaskinia Damlataş, Jaskinia Dim, Plaża Kleopatry i Starożytne Miasto Syedra należą do popularnych miejsc wśród turystów.

Lotnisko Gazipaşa-Alanya znajduje się około 40 km od centrum miasta. Od czasu do czasu są bezpośrednie loty z Niemiec, Danii, Estonii, Finlandii, Szwecji, Litwy, Norwegii i Serbii, ale trzeba sprawdzić na sezon zimowy. Inną alternatywą jest lotnisko w Antalyi. Odległość między lotniskiem w Antalyi a Alanyą wynosi około 120 km.

Cud Natury w Turcji: Çatköy i Elevit

Batumi, Gruzja

Małe nadmorskie miasto w południowo-wschodniej części Morza Czarnego. Znajduje się około 380 km od Tbilisi, stolicy Gruzji.

7 niedrogich miejsc na wakacje w Europie na ciepłą zimę
Olga1969 ©️CC BY-SA 4.0 | Batumi

W Batumi panuje klimat umiarkowany. Dlatego zimy są łagodne. W grudniu, styczniu i lutym średnia temperatura w dzień wynosi 8-9°C (51-53°F), a średnia temperatura w nocy 4-5°C (41-43°F).

Batumi to miejsce, które można polecić tym, którzy chcą przeżyć wakacje odmienne zarówno pod względem architektonicznym, jak i kulturowym. Oprócz Gruzinów w mieście liczna jest ludność turecka i rosyjska. Batumi, w którym obok siebie zobaczysz budynki z czasów sowieckich i nowoczesne budynki, jest interesującym miastem, które pod względem architektury zachowuje zarówno stare, jak i nowe.

Bulwar Batumi, Plac Europy, Pomnik Ali i Nino, Park Botaniczny w Batumi, Muzeum Archeologiczne w Batumi, Muzeum Etnograficzne Borjgalo i Katedra Matki Bożej w Batumi należą do popularnych miejsc wśród turystów.

Lotnisko w Batumi znajduje się około 4-5 km od centrum miasta, ale liczba bezpośrednich lotów do Batumi spoza Gruzji jest niewielka. Dlatego do Batumi można dojechać przez stolicę Tbilisi autobusem lub pociągiem.

Życie ponad Chmurami: Haçivanak, Trovit i Karmik

Chania, Kreta, Grecja

Miasto na wyspie pośrodku Morza Śródziemnego. Znajduje się około 320 km od stolicy Aten.

7 niedrogich miejsc na wakacje w Europie na ciepłą zimę
Chania

W Chanii dominuje klimat śródziemnomorski. Dlatego zimy są łagodne. W grudniu, styczniu i lutym średnia temperatura w dzień wynosi 12-13°C (55-57°F), a średnia temperatura w nocy 5-6°C (48-50°F).

Chania to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast na Krecie. W centrum miasta można zobaczyć wiele dzieł architektonicznych z okresu bizantyjskiego i osmańskiego.

Latarnia Morska w Chanii, Muzeum Morskie Krety, Muzeum Archeologiczne w Chanii i Bizantyjski Mur Chania należą do popularnych miejsc wśród turystów.

Międzynarodowe lotnisko w Chanii znajduje się około 12 km od centrum miasta. Bezpośrednie loty do Chanii można zorganizować z Francji, Niemiec, Holandii, Danii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Finlandii, ale konieczne jest ponowne sprawdzenie w okresie zimowym.

Durrës, Albania

W Durrës dominuje klimat śródziemnomorski. Dlatego zimy są łagodne. Średnia temperatura w ciągu dnia w grudniu, styczniu i lutym wynosi 13-14°C (53-55°F), a średnia temperatura w nocy 5-6°C (41-43°F).

7 niedrogich miejsc na wakacje w Europie na ciepłą zimę
Durrës

Durrës jest popularnym celem wakacyjnym, zwłaszcza dla mieszkańców stolicy Tirany, gdzie spędzają weekend. Autentyczne i niedrogie kawiarnie na wybrzeżu Adriatyku przypominają Włochy.

Muzeum Archeologiczne w Durrës, Amfiteatr w Durrës, Zamek w Durrës, Kościół Św. Antoniego i winiarnia Duka to popularne miejsca wśród turystów.

Międzynarodowe lotnisko w Tiranie znajduje się około 30 km od centrum miasta. Na międzynarodowe lotnisko w Tiranie można zorganizować bezpośrednie loty z Wielkiej Brytanii, Serbii, Austrii, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Belgii, Hiszpanii, Szwecji i Grecji, ale konieczne jest ponowne sprawdzenie w okresie zimowym.

Kotor, Czarnogóra

Nadmorskie miasteczko na wybrzeżu Adriatyku. Jest to około 80 km od stolicy Podgoricy.

7 niedrogich miejsc na wakacje w Europie na ciepłą zimę
Kotor

W Kotorze dominuje klimat śródziemnomorski. Dlatego zimy są łagodne. W grudniu, styczniu i lutym średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 10-11°C (50-52°F), a średnia temperatura w nocy 2-3°C (36-38°F).

Kotor to miasto, które z powodzeniem zachowało swoją historyczną atmosferę. Każdy zakątek miasta jest jak osobny obraz. Dlatego Kotor ma potencjał, aby zadowolić tych, którzy kochają zarówno turystykę historyczną/kulturową, jak i turystykę przyrodniczą.

Wieża Zegarowa, Brama Gurdic, Katedra w Kotorze i Twierdza Św. Jana należą do popularnych miejsc wśród turystów.

Lotnisko Tivat znajduje się około 7 km od centrum miasta. Loty non-stop można zorganizować na lotnisko Tivat z Serbii, Austrii, Belgii, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Danii, Szwecji i Francji w sezonie letnim, ale bardzo trudno jest znaleźć loty non-stop na zimę Kropka.

Split, Chorwacja

Miasto położone na półwyspie na chorwackim wybrzeżu. To jest około 400 km od stolicy Zagrzebia.

7 niedrogich miejsc na wakacje w Europie na ciepłą zimę
Split

W Splicie zmieniają klimati. Dlatego zimujemy. W grudniu, początku i początku średnia temperatura w dniu wynosi 9-10°C (48-50°F), a średnia temperatura w nocy 5-6°C (41-43°F).

Split to miasto, które zachowało swoją historyczną strukturę. Choć pod tym względem przypomina Kotor, jest od niego większy i bardziej zatłoczony. Fakt, że Split znajduje się na drogach tranzytowych, również ma na to wpływ.

Pałac Dioklecjana, Starożytne Miasto Salona, Katedra Św. Domniusza, Piwnice Dioklecjana, Froggyland i Muzeum Archeologiczne w Splicie należą do popularnych miejsc wśród turystów.

Lotnisko w Splicie znajduje się około 20 km od centrum miasta. Loty bez przesiadek są dostępne do Splitu z wielu krajów w Europie w okresie letnim, ale trzeba będzie wrócić na zimę.

Agrigento, Sycylia, Włochy

Miasto na południu Sycylii. Znajduje się około 950 km od Rzymu.

7 niedrogich miejsc na wakacje w Europie na ciepłą zimę
Agrigento

W Agrigento panuje klimat śródziemnomorski. Dlatego zimy są łagodne. Średnia temperatura w ciągu dnia w grudniu, styczniu i lutym wynosi 14-15°C (57-59°F), a średnia temperatura w nocy 9-10°C (48-50°F).

Agrigento jest jednym z popularnych miejsc turystycznych na Sycylii ze względu na bogate dziedzictwo kulturowe. Empedokles, jeden z przedsokratejskich filozofów, mieszkał w Agrigento. Ateński historyk Tukidydes stwierdził, że Agrigento zostało założone około 580 roku pne.1

Świątynia Hery, Świątynia Zgody, Kościół Św. Wawrzyńca, Muzeum Archeologiczne w Agrigento i Świątynia Zeusa Olimpijskiego należą do popularnych miejsc wśród turystów.

Niestety w Agrigento nie ma lotniska. Ci, którzy chcą odwiedzić Agrigento samolotem, preferują lotnisko w Katanii i lotnisko w Palermo. Odległość między Palermo a Agrigento wynosi około 150 km.  1. Archaic and Classical Greek Sicily: A Social and Economic History„, Franco DE ANGELIS, Oxford University Press, 2016, ISBN: 9780199721559^
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments