Oczekuje Się, że Katedra Notre Dame Zostanie Ponownie Otwarta w 2024 r

Katedra Notre Dame, jeden z najważniejszych symboli Paryża, ma zostać ponownie otwarta w 2024 roku.

Dobiegły końca prace zabezpieczające i konsolidacyjne mocno zniszczonej przez pożar katedry Notre Dame. Władze francuskie poinformowały, że prace rekonstrukcyjne rozpoczną się jeszcze tej zimy. W związku z tym planowane jest otwarcie katedry dla zwiedzających przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Paryżu, stolicy Francji, w 2024 roku.

Generał Jean-Louis Jorgeline, który został powołany do ochrony i restauracji katedry Notre Dame, wezwał do kandydowania tych, którzy chcą wziąć udział w odbudowie katedry.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, katedra Notre Dame, która zostanie otwarta w 2024 roku, będzie zamknięta przez pięć lat od 2019 roku.

Dba się o to, aby renowacja katedry nie zepsuła historycznej faktury. Z tego powodu do renowacji katedry zgodnie z historyczną rzeczywistością potrzebne są dęby.

Przyczyna pożaru, który wybuchł 15 kwietnia 2019 roku, nie jest jeszcze znana. Ale eksperci uważają, że może to być spowodowane zwarciem lub niewygaszonymi papierosami.

O Katedra Notre Dame

Katedra Notre Dame jest jednym z najważniejszych przykładów francuskiego stylu gotyckiego. Katedra, której budowę rozpoczęto w 1163 roku, ukończono w 1345 roku. Uważa się, że przed chrześcijaństwem na tym samym terenie znajdowała się świątynia poświęcona bogu nieba Jowiszowi.

W 1548 roku część posągów katedry została zniszczona przez grupę protestancką, hugenotów.

Po Rewolucji Francuskiej w 1789 r. niektóre cenne przedmioty wewnątrz katedry zostały zrabowane.

W czasie wojen napoleońskich, które miały miejsce na początku XIX wieku, dyskutowano o zniszczeniu katedry z powodu zaniedbań. Francuski pisarz Victor Hugo napisał swoje słynne dzieło „Katedra Marii Panny w Paryżu„, aby podnieść świadomość na ten temat.