Dzień Świętego Patryka: Pierwsze Parady Po Covid-19

Rozpoczynają się przygotowania do Dnia Świętego Patryka, jednego z najważniejszych świąt narodowych i kulturalnych w Irlandii. Parady odbędą się po raz pierwszy po pandemii COVID-19.

Parady, które nie odbywały się od 2019 r. z powodu COVID-19, zostaną w tym roku ponownie zorganizowane, po zniesieniu prawie wszystkich ograniczeń pandemicznych. Ta decyzja, która została przyjęta z zadowoleniem przez Irlandczyków na całym świecie, będzie również dobra dla społeczeństwa przechodzącego ciężkie czasy z powodu pandemii, mówią urzędnicy.

Irlandzcy urzędnicy mają nadzieję, że festiwal przyczyni się również do ożywienia sektora turystycznego, który cierpi z powodu pandemii. Przed pandemią setki tysięcy ludzi z zagranicy odwiedzały Irlandię na uroczystości.

Dzień Świętego Patryka to także jeden z festiwali o potencjale turystycznym w krajach takich jak Wielka Brytania i Stany Zjednoczone oraz Irlandia.

Chociaż ograniczenia związane z COVID-19 zostały w dużej mierze zniesione, osoby przyjeżdżające do Irlandii z zagranicy muszą mieć zaświadczenie o szczepieniu. Odsetek osób, które ukończyły wszystkie szczepienia w Irlandii, wynosi około 80%. Jednak eksperci ds. zdrowia ostrzegają, że ludzie powinni zachować ostrożność i nosić maski w zatłoczonych i zamkniętych miejscach.

Kiedy odbędą się parady z okazji Dnia Świętego Patryka 2022?

Parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w Irlandii w czwartek, 17 marca. Irlandczycy będą mieli cztery dni na świętowanie, ponieważ irlandzki rząd również ogłosił piątek świętem. Święta będą dotyczyć także ambasad Irlandii na całym świecie.

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest również w krajach, w których mieszkają Irlandczycy, takich jak USA, Wielka Brytania, Kanada, Australia, Rosja, Norwegia i Japonia. Poza tym na ten wyjątkowy dzień w irlandzkich pubach niemal na całym świecie serwują zielone piwo. W krajach, w których Dzień Świętego Patryka nie jest świętem państwowym, parady są zwykle organizowane w weekend poprzedzający Dzień Świętego Patryka.

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest co roku 17 marca, w rocznicę śmierci Świętego Patryka. Najważniejszymi symbolami festiwalu są koniczyny i zielony kolor.1 Dlatego rzeka Chicago jest co roku farbowana na zielono z okazji uroczystości. Ponadto ludzie dbają o to, aby na paradach i na ulicy ubierać się na zielono. W restauracjach i pubach na Dzień Świętego Patryka przygotowywanych jest wiele przekąsek, koktajli i zielonych napojów, takich jak zielone piwo.  1. The Wearing of the Green – A History of St Patrick’s Day” Mike CRONIN & Daryl ADAIR, Routledge, ISBN: 9780415359122[]