Hayko Cepkin ve Elçin Sangu “Jekyll & Hyde” Müzikali İçin Bir Arada

Hayko Cepkin ve Elçin Sangu “Jekyll & Hyde” Müzikali İçin Bir Arada

Ünlü oyuncu Elçin Sangu ve müzisyen Hayko Cepkin “Jekyll & Hyde: Bir Broadway Müzikali” için bir araya geliyor. Korku ve gerilimin ön plana çıktığı oyunun prömiyeri 23 Ekim akşamı saat 20.00’de İstanbul’da gerçekleşecek.

İskoç yazar Robert Louis Stevenson’ın 1896’da yayımladığı dünyaca ünlü klâsik romanı Dr. Jekyll and Mr. Hyde’dan uyarlanan Jekyll & Hyde: Bir Broadway Müzikali, başrollerini Hayko Cepkin ve Elçin Sangu’nun oynadığı çarpıcı bir prodüksiyonla izleyici karşısına çıkıyor. 19 Ekim 2021’de yaşamını yitiren İngiliz besteci ve oyun yazarı Leslie Bricusse tarafından uyarlanan müzikalin müzikleri ise Frank Wildhorn imzası taşıyor.

Oldukça iddialı bir hazırlıkla provaları devam eden müzikalin yönetmenliğini Taner Tunçay üstleniyor. 23 Ekim, 6 Kasım, 15 Kasım ve 29 Kasım tarihlerinden Zorlu PSM’de sahnelenecek olan müzikalde Alper Alpman, Buket Bahar, Cenk Bıyık, Elerki Taşkın, Fatih Al, Işık Tolgay, Miray Akovalıgil, Nermin Koçak, Oğuz Turgutgenç, Tuncay Çağıl ve Umut Kurt diğer oyuncular arasında.

Müzikalde Hayko Cepkin Dr. Jekyll ve Mr. Hyde karakterlerini, Elçin Sangu ise Lucy Harris karakterini canlandıracak.

Passo üzerinden satışa sunulan biletlerin fiyatları 163₺ ve 796₺ arasında değişiyor.

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

İskoç yazar Robert Louis Stevenson’ın 1896’da tamamladığı dünyaca ünlü kısa roman Dr. Jekyll and Mr. Hyde, kısa sürede İngiliz gotik korku klâsiklerinin arasına girmiştir. Daha önce pek çok kez sinemaya da uyarlanan romanda olaylar Dr. Jekyll ve Mr. Hyde etrafında gelişmektedir.

Dr. Jekyll herkes tarafından sevilen, nazik ve saygın bir doktordur. İyi ve kötü yönlerini ayırmak için hazırladığı bir karışım, onu çirkin, saldırgan ve şehvet düşkünü bir canavara dönüştürür. Bir süre sonra eski hâline dönen doktor, hazırladığı karışımı içmekten kendini alamaz ve sürekli Mr. Hyde olarak adlandırdığı çirkin varlığa dönüşür.

Öykü, Dr. Jekyll’in avukat arkadaşı Gabriel John Utterson’ın bakış açısıyla anlatılır. Utterson ve kasabadakiler, Dr. Jekyll ve Mr. Hyde’ı iki farklı kişi sanmaktadır.

Esasında kişilik bölünmesini vurgulamak isteyenler Robert Louis Stevenson, alfabetik bir oyunla, kötü yan Hyde ile iyi yan Jekyll arasına ben’i (İng: I) yerleştirmiştir.