Ne Kadar Cadısın? Cadılık ve 11 Belirti

Ne Kadar Cadısın? Cadılık ve 11 Belirti

Cadılık kısaca doğadaki enerjinin yönlendirilmesi sanatı olarak tanımlanabilir. Günümüzde her ne kadar Wicca inancıyla özdeşleştirilse de cadılık bir din değildir. Modern yorumcular, cadıların geçmişte insanlarla birlikte olmuş olması nedeniyle herkesin içinde biraz cadılık yeteneği olabileceğini savunur. Gelin kendinizi test edin.

Cadı Olabilir Misin?

Cadı Olduğunuza Yönelik 11 Belirti

1 / 11

1. Cadılığa ya da okültizme ilgi duyuyor musunuz?

2 / 11

2. Hiç büyüyle ya da tılsımla uğraştınız mi?

3 / 11

3. Şifalı bitkilere ve tütsülerin gücüne inanır mısınız?

4 / 11

4. Bazı özel taşlar yaşamımızı etkileyebilir mi?

5 / 11

5. Sezgileriniz çok güçlü müdür?

6 / 11

6. Rüyalarınızda hiç geleceği gördüğünüz oldu mu?

7 / 11

7. Doğayla aranızda bir bağ olduğunu düşünüyor musunuz?

8 / 11

8. Başkalarının enerjisini hissedebiliyor musunuz?

9 / 11

9. Ay'ın ve mevsimlerin döngüleri sizi etkiler mi?

10 / 11

10. Fırtına ve yağmurdan zevk alanlardan mısınız?

11 / 11

11. Cadılar kara büyü yapan kötü kişilerdir.

Your score is

0%

Cadılık ya da okültizme ilgi duyar mısın?

Bu doğrultuda atılan ilk adım genellikle internet araştırmalarıdır. İzlediğiniz bir film, gördüğünüz bir rüya ya da bir tanıdığınız bir kişi bu ilgiyi tetiklemiş olabilir.

Çevrimiçi makaleler, belgeseller, kitaplar derken bir süre sonra yaşam tarzınızın değiştiğini ve olaylara farklı açılardan bakmaya başladığınızı fark edebilirsiniz.

Büyü ya da tılsımlar sizi heyecanlandırır mı?

Aktif olarak büyücülükle uğraşmasanız bile büyü ve tılsımlarla ilgili yazılar, görseller, filmler, materyaller sizi heyecanlandırıyorsa, içinizde keşfedilmeyi bekleyen bir cadı yaşıyor olabilir.

Şifalı bitkilere ve tütsülerin gücüne inanır mısın?

Bitkiler yaşamımızın ayrılmaz bir parçası. Hepimiz uykumuzun gelmesi için papatya çayı ya da rahatlamak için melisa çayı içmişizdir.

Ancak bitkilere olan merakınız bunun çok daha ötesindeyse, bitkilerin bilinen bilimsel etkilerinin yanı sıra bilinenin ötesinde de doğaüstü güçleri olabileceğine inanıyorsanız yavaştan iksir şişeleri toplamaya başlayabilirsiniz.

Bazı özel taşlar yaşamımızı etkileyebilir mi?

Bir önceki soruya benzer şekilde bazı taşların ve kristallerin yaşamımızı olumlu ya da olumsuz anlamda etkileyebileceğini düşünüyorsanız bu, sizin için bir işaret olabilir.

Sezgileriniz çok güçlü müdür?

Bazı olayları önceden hissediyorsanız ya da birini düşündükten sonra o kişiyle sokakta ya da sanal ortamda rastlaşıyorsanız, sezgilerinizin çok güçlü olduğu söylenebilir.

Rüyalarınızda geleceği görüyor musun?

Aslında bu, bir önceki soruda bahsedilen sezgilerinizin çok güçlü olmasından kaynaklanıyor. Astral seyahat ya da lusid rüyalar gibi yetenekleri de dikkate almalısınız.

Doğayla aranda bir bağ olduğunu düşünüyor musun?

Bitkiler, ormanlar, hayvanlar, taşlar, ırmaklar… Okurken bile heyecanlanıyorsanız, ağaçları görünce onlara sarılmak istiyorsanız doğa anayla aranızda sıradanın ötesinde bir bağ olabilir.

Başkalarının enerjisini hissedebiliyor musun?

Bunu yapabilmek için önce o enerjiyi biliyor ve hissedebiliyor olmak gerekir.

Cadılığa göre eğer yeteneğiniz varsa bir ortamdaki enerjinin tıpkı bir yel gibi etrafınızdan aktığını hissedersiniz. Her insanın enerjisi farklı olduğu için zamanla, yorucu kalabalıklardan uzak durmaya yönelebilirsiniz.

Ay’ın ve mevsimlerin döngüleri sizi etkiler mi?

Ay’ın, mevsimlerin hatta günlerin ve saatlerin bile ayrı enerjileri vardır. Cadılıkla uğraşanlar bu enerjiyi hissedip sosyal yaşantılarını buna göre planlar.

Fırtına ve yağmurdan zevk alanlardan mısın?

Gök gürültüsü, fırtına ve şiddetli yağmur sırasında çayını ya da kahveni alıp cam kenarına tünüyorsan içten içe doğanın gücüne hayranlık duyuyor olabilirsin. Cadılara göre herşeyin temeli doğadır.

Cadılar kara büyü yapan kötü kişiler midir?

Yalnızca cadılıkla alakası olmayan bir kişi böyle bir şeye inanabilirdi.

Büyü, tılsım gibi şeyler cadılara göre doğadaki enerjinin, istendiği şekilde yönlendirilmesi işlemidir. Bu enerji pozitif de negatif de olabilir. Ancak pek çok cadı üç kat kuralı nedeniyle kara büyüye başvurmaz, çünkü yaptığı kötülüğün üç katıyla kendine geri döneceğine inanır.Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments