Osiem Mitologicznych Stworzeń Zimy i Śniegu

Osiem Mitologicznych Stworzeń Zimy i Śniegu

Na półkuli północnej nadchodzi zima. Zima oznacza w niektórych społecznościach nowe mitologiczne stworzenia. Oto osiem mitologicznych stworzeń zimy i śniegu z całego świata:

Amarok

Znany również jako Amaroq. To gigantyczny wilk w folklorze Eskimosów. Dlatego jest bardzo silny. Pod tym względem jest podobny do Fenrira w mitologii nordyckiej, ale różni się od niego pod wieloma względami.

Amarok nawiedza ludzi, którzy nocą polują samotnie. Z tego powodu był to jeden z mitologicznych stworzeń, których ludzie, zwłaszcza myśliwi, obawiali się najbardziej. Jednak w niektórych bajkach opisywany jest również pozytywnymi cechami.


Bocuk

Bocuk jest podobną do wiedźmy nadprzyrodzoną istotą w trackich wierzeniach ludowych. Pojawia się w najchłodniejsze dni zimy. Ludzie malują sobie twarze i gotują desery z dyni, żeby Bocuk do nich nie podszedł. Praktyki te są porównywane do Halloween.

Możesz także polubić: Badania Etnograficzne O Nocy Bocuk


Dziadek Mróz i Ayaz Ata

Dziadek Mróz to postać podobna do Świętego Mikołaja w mitologii słowiańskiej. Pojawia się w okolicach Nowego Roku i rozdaje dzieciom prezenty. Jest zwykle przedstawiany z długą białą brodą, ubrany na niebiesko i trzymający magiczną różdżkę. Jego odpowiednikiem w mitologii tureckiej jest Ayaz Ata. To znaczy ojciec mrozu.


Jack Frost

Jest postacią często pojawiającą się w kulturze popularnej. Uważa się, że zimą pozostawia na oknach kwiatowe i paprociowe wzory.


Kallikantzaros

Są to złe stworzenia, które, jak się uważa, pojawiają się zimą w greckim folklorze. Próbują wyciąć drzewo świata. Wierzy się w nie także w innych krajach bałkańskich. Turecki odpowiednik Kallikantzaros to Karakoncolos. Jest również znany pod nazwami takimi jak Koncolos i Congolos. Przywołuje do siebie ludzi i sprawia, że ​​zamarzają na śmierć. Według różnych legend uważa się, że pochodzi z morza lub lasu.

Osiem Mitologicznych Stworzeń Związanych z Wiosną


Nisse

Znany również jako Tomte. Są rodzajem mitologicznych stworzeń w skandynawskim folklorze. Ludzie często przedstawiali je jako krótkie i z białą brodą. Dziś często można zobaczyć ilustracje Nisse na kartkach świątecznych. Według mitów żyją w zagrodach i stodołach, aby chronić farmy i zwierzęta.


Yeti

Uważa się, że jest to stworzenie żyjące w Himalajach. Jest zwykle przedstawiany jako małpopodobny stwór pokryty białymi włosami. W wielu częściach świata wierzono w stworzenia podobne do Yeti.


Yuki-onna

To znaczy śnieżna kobieta. Jest istotą nadprzyrodzoną w japońskim folklorze. Pojawia się w śnieżne noce. Uważa się, że zamraża ludzi na śmierć. Często przedstawiana jest jako piękna kobieta.Wiedza mnoży się, gdy się ją dzieli: